Kredensy

Posted by jowitadawid on 1 października, 2014 in Uncategorized |

Hej. Dzisiaj przygotowałam wpis o kredensach do jadalni. Jesteście ciekawi, co wymyśliłam? Koniecznie przeczytajcie więc tego posta!

Generalnie każdy z nas wie, jak wygląda i do czego służy kredens. Przechowuje się w nim zastawę stołową, patery, talerze, garnki, sztućce, czasem serwetki, literatki, kieliszki i być może świeczniki.

Jednak na rynku dostępne są różne modele kredensów. W czym możemy wybierać?
1. Są kredensy standardowej wielkości, ale także takie bardzo obszerne i rozbudowane, zajmujące przestrzeń co najmniej dwóch kredensów.
2. Mebel zwykle podzielony jest na dwie części – półki i szafki z drzwiczkami. Ale nie jest to zasada, bo:
a) mogą być kredensy z otwartymi półkami i zamkniętymi na drzwiczki szafkami
b) są także dostępne kredensy z pólkami zamykanymi za drzwiczkami i szafkami z zamykanymi drzwiczkami
c) można także dostać kredensy z zamykanymi półkami, jedną otwartą półką i zamykanymi szafkami,
c) są także kredensy podzielone pionowo, czyli półki z zamkniętymi drzwiczkami znajdują się po lewej i po prawej stronie, a nie na górze i na dole.

Tak naprawdę wybór kredensu zależy od tego, co chcecie w nim przechowywać. Bo są też takie kredensy, które mają półki ze specjalnymi stojaczkami na talerze, by te mogły być zwrócone do nas, że tak powiem wierzchem, a nie leżeć na półkach. Ja osobiście uważam, że lepiej jest, aby kredens miał pozakrywane półki szafkami, gdyż talerze, garnki, kieliszki czy literatki nie będą nam się kurzyć. Myślę, że jest to po prostu lesze rozwiązanie. Ale wszystko zależy już od was 🙂
Nie spotkałam się jeszcze z typowo „nowoczesnym” kredensem. Zwykle meble te są stylizowane na kredensy, jakie dostępne były w XIX czy XX wieku. Ale uważam, że to akurat jest urocze.
Co o tym sądzicie? Jakie wy macie kredensy w domu? Pochwalicie się? 🙂images

Copyright © 2014-2020 Meble All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.