Oszczędna energia.

Posted by jowitadawid on 18 marca, 2015 in Uncategorized |

Wiosna nadchodzi, sezon grzewczy powoli się kończy. Powinnam dać spokój z pisaniem o systemach grzewczych.

kol

Ale nie skończę, bo skoro słońca coraz więcej to weźmiemy na tapetę jeden ze sposobów na uzyskanie energii odnawialnej- panele słoneczne. Nie szkodzi, że w lecie nie ogrzewamy domu. Pozostaje cała reszta na która potrzebujemy energii- woda na przykład.
Wykorzystanie urządzeń solarnych opłaca się ze względu na fakt, iż tego typu ogrzewanie nie obciąża nas wysokimi rachunkami. Z tego powodu coraz więcej osób budujących domy decyduje się na to rozwiązanie. Posiadacze budynków starszego typu również mogą korzystać z dobrodziejstw ogrzewania solarnego.

Kiedy opłaca się używanie systemów solarnych do odzyskiwania ciepła? Zawsze się opłaca! Nie tylko oszczędzamy koszty opłat za energię ale tez odciążamy środowisko naturalne, ponieważ ciepło uzyskane ze słońca wolne jest od emisji CO2. Z tego względu instalacja systemu solarnego inwestycją o długofalowych pozytywnych skutkach.
Czy wszystkie jedno i kilku rodzinne domki mogą być wyposażone w system solarny? Prawie każdy istniejący już system ogrzewania , który wymaga rozbudowy może być rozszerzony o system wykorzystania energii słonecznej.

sol

Lato zazwyczaj obiecuje najlepsze „słoneczne dochody”, ale tylko wtedy, kiedy kolektory są odpowiednio schłodzone. Sprawność jest tym wyższa im bardziej są chłodne. Powinny zatem mieć dobry system wentylacji.
Jakość i dobór kolektorów oraz falowników odgrywa decydującą rolę. Kąt ustawienia oraz skierowanie do słońca jest dla systemu fotovoltaicznego istotnym czynnikiem. Średnio  w ciągu roku uzyskuje się z takiego systemu od 850 do 1100 kWh na każdy zainstalowany moduł.
Niezależność od cen paliw kopalnych takich jak gaz, czy węgiel jest czynnikiem, który najlepiej przemawia do potencjalnych klientów.

To już nie raczkująca branża więc śmiało można przebierać w bogatej ofercie producentów.

Copyright © 2014-2020 Meble All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.