Pokój dzienny- odzwierciedlenie Twoich pasji.

Posted by jowitadawid on 19 marca, 2015 in Uncategorized |

Pokój dzienny- to miejsce, które najbardziej odzwierciedla osobowość mieszkańców domu. Tu widzimy ulubione przedmioty, czasopisma, które czytamy w wolnych chwilach, przedmioty, po które sięgamy kiedy chcemy się odstresować.

pok

Nie dziwcie się zatem, że w moim salonie, kiedy zaglądnięcie do wiklinowego kuferka znajdziecie dwa ciężarki i karimatę, a za wielką palmą stoi rower eliptyczny.  Lubię aktywnie spędzać czas a mała ilość wolnego czasu zmusza często do dylematu: oglądnąć film na który czekałam, poruszać się? Na obie rzeczy osobno nie mam czasu ale razem- jak najbardziej.
Tu widać nasz styl życia. Aby można było jednak naprawdę w salonie odpocząć wszelkie przedmioty niech maja swoje miejsce. Niech będą pod ręką ale nie w zasięgu wzroku.
Z tego względu jestem zwolenniczka zamkniętych regałów lub półek na których stoją pudełka, kosze a w nich nasze skarby.

regał1

Książki? Można się spierać czy powinny znajdować się w pokoju dziennym czy nie. Nie mówię o pojedynczych egzemplarzach, które aktualnie czytamy ale o zbiorze.Nie mówię też o klasycznej serii z jednakowymi grzbietami, które zazwyczaj tworzą formę ozdoby, nie służąc zaś do lektury. Książki, które czyta cała rodzina są różnych formatów, grubości a ułożone w nieładzie tworzą bardzo chaotyczny obraz. Zadbajmy na pewno aby ułożone były według wysokości.

regał

Półki powinny być na tyle głębokie by wyrównać brzegi książek o różnej szerokości. Do schludnego księgozbioru sięga się chętniej. Masz gwarantowane, że jeśli będzie panował w nim ład, nie raz ktoś z gości poprosi o wypożyczenie jakiegoś tytułu.

Copyright © 2014-2020 Meble All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.